Hayata dair her yerde

HIZLI İLETİŞİM


info@polaks.com.tr


image
MILK PX-398

RENKSİZ VE KOKUSUZ HİJYENİK EL TEMİZLEME SIVISI

Hoş kokulu ve bol köpüklü olarak günlük el temizliği ihtiyacınızı karşılamak için üretilmiştir. İçeriği sayesinde ellerinizin doğal yumuşaklığını ve parlaklığını sağlayacaktır. Cildi tahriş etmez. MILK PX-398 Renksiz ve kokusuz el temizleme sıvısı ile ovma işleminden sonra ellere su tutularak el durulanır.

Doğada biyolojik olarak en az %80 parçalanır.

Kullanım Yerleri : Tüm sektörlerde, toplu yaşam alanlarında kullanılır.

image
MILK PX-399

ALKOL BAZLI GLİSERİNLİ EL HİJYEN SIVISI

Sabun yada yıkama maddeleri ile eller sadece kaba kirinden arındırılmış olurlar. Alkol bazlı gliserinli el hijyen sağlayıcı ürün ellerdeki kirleri kalıntı bırakmadan temizler. Yüksek konsantrasyonda alkol içeriği ile ellerin yıkanmasına gerek kalmadan hızlı hijyenik el temizliği sağlar. MILK PX-399 ellerde kullanıma uygun olduğu için sık kullananlarda elleri tahriş etmez. Doğada biyolojik olarak parçalanabilir.

 

image
MILK PX-400

İŞLETME GİRİŞİ AYAK HİJYEN SIVISI

Paspasın üzerine dökülmekte olan MILK PX-400 hijyen sıvısı paspasın içerisine nüfuz eder. Paspasın üzerine basıldığında paspasın yüzeyi aşağı çöker ve hijyen sıvısı ayakkabı tabanına temas eder. Bu işlem ayakkabı tabanını kir ve çamurdan temizler. Ayağınızı çektikten sonra, paspas tekrar sıvıyı emer, kir ve çamur üst yüzeyde kalır.                                                                                                                                                                                              

image
MILK PX-401

İŞLETME GİRİŞİ ARAÇ HİJYEN SIVISI

İşletmelerin  ya da  çiftliklerin  giriş  ve  çıkışlarına  kurulan  ve sisleme yönetimiyle ( pulverize )aracın en ücra noktalarına kadar  hijyenli sıvıyı ulaştıran tünel  şeklinde hijyen sistemidir. Tünelin iç alanına yerleştirilen çok sayıda nozulun sisleme yöntemiyle 5 mikrona kadar parçalanmış MİLK PX -401 sıvısını püskürtmesiyle  hijyen gerçekleşir.                                                                                     

image
MILK PX-402

KONSANTRE SİNEK, LAVRA VE KÖTÜ KOKU ÖNLEYİCİ SIVI

Mevcut ve oluşmakta olan kötü kokuları hızlı  ve kalıcı şekilde yok eder. Tamamen güvenli insan ve çevre dostudur. Kalıntı bırakmaz. MILK PX-402 Klor, formaldehit, amonyak gibi bileşiklere göre daha etkili ve güvenlidir. Her türlü pulverizasyon makinalarında kullanıma uygundur. İlk uygulamalarda bir hafta süreyle günde bir kez  daha sonraki uygulamalarda üç günde bir kez uygulanır. Korozyona neden olmaz. Doğada biyolojik olarak parçalanır.                                                                                       

image
MILK PX-403

ÜRETİM İÇİ EKİPMANLARI HİJYEN SIVISI

Köpüklü ekipman hijyen ürünüdür. Süt işleme tesisinde ürün kalıntılarının ve kirlerin temizlendikten sonra durulanmasının ardından içerdiği QAC ve GA aktif maddeler sayesinde hijyen sağlamaktadır. MILK PX-403 Ekipmanların ve aletlerin ön hijyen işleminde kullanılır. Doğada biyolojik olarak parçalanır.  Korozif etkisi yoktur ve  köpük kalitesi de oldukça yüksektir.                                                                

image
MILK PX-404

ULTRA YOĞUN ALKALİ KÖPÜKLÜ KLORLU TEMİZLİK SIVISI

Süt işleme tesisinde zemin ve ekipman temizliğinde kullanılan MILK PX-404 klor içeren, alkali, köpüklü temizlik maddesidir. Organik kirleri ve benzeri yağlı ürün kalıntılarını iyi temizler. Ortamda bulunan kalıntılar uzaklaştırılarak ön temizlik yapılır. Ardından köpük sistemi ile ürün yüzeye uygulanır. Yüzeylerde fırça ile ovalama işlemi yapılır ve ürün 10-15 dakika yüzeyde bekletilir daha sonra durulama işlemi yapılır.                                                                                                              

image
MILK PX-405

KONSANTRE ASİDİK KÖPÜKLÜ TEMİZLİK SIVISI

Süt işleme tesisinde MILK PX-405 ağır kireç kalıntısı olan yüzeylerin temizlik ve hijyeninde kullanılır. Kokusuzdur, uygulandığı yüzeyde kalıntı bırakmaz. Kararmış tüm alet ve ekipmanların temizlenmesinde (plastik hariç) ve parlatılmasında kullanılır. Paslanmaz çelik yüzeylere parlaklık verir.                                                                  

 

image
MILK PX-406

ALKALİ CİP TEMİZLEME SIVISI (KAPALI SİSTEM

 Köpük ayarlı , klorlu ve yüksek kir sökme kabiliyetine sahip alkali bir temizleme sıvısıdır. Otomatik  ve manuel dozajlama ekipmanlarıyla kullanılabilir. MILK PX-406 Sistemlerdeki yağ ve protein kirlerini çok iyi temizler. Solüsyon hazırlamak için kullanılan su sıcaklığı 40-60°C arası olması tavsiye edilir. Bünyesindeki kompleks bileşikler sayesinde çok sert sularda dahi etkinliğini kaybetmez. Ürün sulandırılmadan kullanıldığında korozyona neden olur.                                                                                            

image
MILK PX-407

ASİDİK CİP TEMİZLEME SIVISI (KAPALI SİSTEM)

Süt işleme tesisinde, üretim alanlarının, her türlü kapalı sistem makine ve ekipmanlarının, temizliğinde kullanılır. Sütün geçtiği kapalı sistemler, pastörizatör, seperatör, boru ve tankların içinde oluşan kireç ve mineral birikintilerinin temizliğinde kullanılan bir üründür. Solüsyon hazırlamak için kullanılan su sıcaklığı 40-60°C arası olması tavsiye edilir . MILK PX-407 Pas gibi kalıntıları çözer, kapalı sistemlerin asidik temizliğinde kullanılır. Ürün sulandırılmadan kullanıldığında korozyona neden olur                                                                                            

image
MILK PX-410

GENEL HİJYEN SIVISI (QAC BAZLI

İçerdiği kuarterner amonyum klorür ile HİJYEN sağlar. MILK PX-410 GENEL HİJYEN SIVISI kullanılmadan önce hijyen yapılacak yüzeyler temizlik deterjanları ile temizlenerek kirlerden tamamen arındırılır. Temizlik sonrası kesinlikle durulama yapılır. Metallerde korozyona neden olmaz. Her türlü köpük uygulama sistem ve ekipmanları ile kullanıma uygundur  

image
MILK PX-411

KONSANTRE PERASETİK ASİT BAZLI HİJYEN SIVISI

Cam, seramik, silikon, plastik (pleksiglas dahil) ve paslanmaz çelik malzemelerle uyumludur. Aldehit, fenol, alkol ve kuarterner amonyum bileşiği içermez. MILK PX-411 Temizlik deterjanları ile birlikte kesinlikle kullanılmaz. Doğada biyolojik olarak parçalanır. Ön temizliği ve durulaması yapılan alet ve ekipmanların daldırma, pulverize yöntemi ile kısa sürede etki ederek yüzeyde hijyen sağlar.                                                                                           

image
MILK PX-412

KONVEYÖR BANT TEMİZLEME SIVISI

Süt işleme tesislerinde üretim hattının bulunduğu konveyör bantların temizliği amacı ile kullanılan temizleme sıvısıdır. MILK PX-412 Gıda maddelerine zarar vermez. İçeriğinde ki etken maddesi ile temizleme işleminin yanında hijyende sağlamaktadır.             

image
MILK PX-413

KONSANTRE ÇOK AMAÇLI TEMİZLİK SIVISI

Sudan etkilenmeyen tüm yüzeylerde kullanılabilen, mükemmel yağ çözme özelliğine sahip yüksek alkali ve köpüklü bir üründür. Hijyen güvenliğine katkıda bulunur. Kullanılan yüzeye zarar vermez. Proteinlerin, yağların ve karbonhidratların temizliğinde kesin çözüm sağlar. Her türlü köpük uygulama sistem ve ekipmanları ile kullanıma  uygundur. Doğada biyolojik olarak parçalanır. MILK PX-413 konsantre yapıda olduğundan dolayı direk kullanımlarda performans göstermez                                                                       

image
MILK PX-414

PEYNİR KALIPLARI (POLİETİLEN-KROM) TEMİZLEME SIVISI

Süt işleme tesisinde peynir kalıplarının (polietilen-krom) temizliğinde kullanılan alkali bir üründür. MLKK PX-414 İçeriğindeki klor sayesinde temizliğin yanı sıra hijyende sağlar. Doğada biyolojik olarak parçalanır. Ürün sulandırılmadan kullanıldığında korozyona neden olur

image
MILK PX-416

KROM TANK VE EKİPMANLARI TEMİZLEME SIVISI

Süt işleme tesislerinde bulunan krom tankların kireç ve kirlerden arındırmak için kullanılan temizleme sıvısıdır. MILK PX-416 İçeriğindeki etken madde ile kireç, su lekeleri ve kirlerden tamamen temizlenir

image
MILK PX-417 

ŞİŞE TEMİZLEME SIVISI

Şişe temizlik işleminde kullanılan perasetik asit içeren köpüksüz hijyen sıvısıdır. MILK PX-417 Her türlü dozajlı sistem şişe yıkama makine formatına uygundur. Çevre ısısından etkilenmez. Doğaya zarar vermez. İçindeki yüzey aktif maddelerin en az %80i doğada parçalanır.                                                                                     

image
MILK PX-418

BANT KAYDIRICI

Süt işleme tesislerinde; cam şişe, pet şişe, damacana dolum sistemlerinde kullanılabilen, temizleme özelliği de bulunan bant kaydırıcı üründür. MILK PX-418 Paslanmaz çelik, metal, plastik, PVC sistemlerde kullanıma uygundur. Korozyona neden olmaz                                

image
MILK PX-419

AĞIR KİR YAĞ SÖKÜCÜ TEMİZLİK SIVISI - KÖPÜKLÜ

Süt işleme ekipman ve yüzeylerdeki her türlü yağ ve kirin temizlenmesinde üstün sonuç verir. Alkali bir üründür. Temizlik yapıldıktan sonra durulanmalıdır. MILK PX-419 Etkili ve stabil köpüğü sayesinde özellikle dikey yüzeylerde asılı kalabildiğinden daha etkili bir temizlik sağlar. 

image
MILK PX-420

AĞIR KİR YAĞ SÖKÜCÜ TEMİZLİK SIVISI – KÖPÜKSÜZ

Aktif klor içeren, köpüksüz, etkisi yüksek bir sıvıdır. Köpük istenmeyen her türlü yağ alma prosesinde kullanıma uygundur. İçeriğinde korozyon önleyici mevcuttur. MILK PX-420 Süt işleme ekipman ve yüzeylerde temizlik ve kir sökme işlemini gerçekleştirir.                                                                                          

image
MILK PX-421

CENDERE BEZİ TEMİZLEME SIVISI

Süt işlemede özellikle peynir, süt ve yoğurt sektöründe ihtiyaç duyulan cendere bezlerini temizlemede MILK PX-421 Yüksek alkali formülü ve inhibitörlü aktif maddeleri sayesinde üretim sonrası oluşan inatçı yağ, protein artıklarını  temizleme sıvısı olarakkullanılır.                                                                                                       

image
MILK PX-422

ALKOL BAZLI GENEL TEMİZLİK SIVISI (KOKUSUZ)

Süt işleme alanında zemin ve genel temizleyici olarak kullanılır. Konsantre bir üründür. MILK PX-422 Her türlü zemini büyük bir hızla temizler. Temizlik sonrası tortu kalıntı bırakmaz. Metal aksamlara zarar vermez.